logo

Veteran World Championships GR

Live Stream

Day 3 - Qualifications & Repechage

Mat A

Upcoming Matches

GR - 130 kg Round 1 247 (RUS) Mikhail VOLODKIN (1) - INJURED (IRI) Gholamreza Ali POURSALLAKH (2)
GR - 100 kg Qualif. 250 (RUS) Vladimir GALKIN (8) (RUS) Ivan VOLKOV (9) - INJURED
GR - 100 kg Qualif. 251 (FRA) Nassime SAHRIDJ (6) (UZB) Sandjar UMARKHODJAEV (7)
GR - 70 kg 1/4 Final 252 (KAZ) Yerbol KONYRATOV (1) (RUS) Ilmir GAINUTDINOV (2)
GR - 70 kg 1/4 Final 253 (SRB) Milan MARIC (3) (RUS) Aleksei KOTOV (4)
GR - 130 kg Round 2 254 (IRI) Gholamreza Ali POURSALLAKH (2) (RUS) Valerii IAGOTIN (3)
GR - 130 kg Round 2 255 (SWE) Leif Eddy BENGTSSON (5) - INJURED (RUS) Mikhail VOLODKIN (1) - INJURED
GR - 100 kg 1/4 Final 256 (RUS) Denis NOVOZHILOV (3) (RUS) Vladimir PSHENICHNYY (4)
GR - 100 kg 1/4 Final 257 (KAZ) Arlan DARKHAMBAYEV (1) (USA) James Robert MEDEIROS II (2)
GR - 100 kg 1/4 Final 258 (RUS) Aniuar SHOGENOV (5)
GR - 100 kg 1/4 Final 259
GR - 130 kg Round 3 260 (AZE) Musa MIRZAYEV (4) (RUS) Mikhail VOLODKIN (1) - INJURED
GR - 130 kg Round 3 261 (SWE) Leif Eddy BENGTSSON (5) - INJURED (IRI) Gholamreza Ali POURSALLAKH (2)
GR - 70 kg 1/2 Final 262
GR - 70 kg 1/2 Final 263
GR - 100 kg 1/2 Final 264
GR - 100 kg 1/2 Final 265
GR - 130 kg Round 4 266 (RUS) Valerii IAGOTIN (3) (RUS) Mikhail VOLODKIN (1) - INJURED
GR - 130 kg Round 4 267 (AZE) Musa MIRZAYEV (4) (SWE) Leif Eddy BENGTSSON (5) - INJURED
GR - 100 kg Repechage 268

Mat B

Upcoming Matches

GR - 88 kg Round 1 269 (RUS) Evgenii GLAZKOV (1) (RUS) Aleksandr SKOPINTSEV (2)
GR - 88 kg Round 1 270 (FRA) Radjabo Omar Houssein OMAR (3) (UZB) Djamshid ZARFULLOEV (4)
GR - 78 kg Qualif. 271 (RUS) Ivan KUIMOV (11) (UZB) Adkham GAFUROV (12)
GR - 78 kg Qualif. 272 (AZE) Mammad ALIYEV (9) (MDA) Dumitru POPOV (10)
GR - 78 kg Qualif. 273 (SWE) Aake Tobias KANTOLA (7) (AZE) Gafil TAGHIYEV (8)
GR - 78 kg Qualif. 274 (KAZ) Berdibek KILIBAYEV (5) - INJURED (RUS) Evgenii Alexandrovitch IVANOV (6)
GR - 70 kg 1/4 Final 275 (KGZ) Kanat SHABDANBAEV (5) (RUS) Gevorg TONOIAN (6)
GR - 70 kg 1/4 Final 276 (RUS) Ruslan SHOGENOV (7) (RUS) Ildar KARIPOV (8)
GR - 88 kg Round 2 277 (RUS) Aleksandr SKOPINTSEV (2) (FRA) Radjabo Omar Houssein OMAR (3)
GR - 88 kg Round 2 278 (HUN) Istvan SZUCS (5) (RUS) Evgenii GLAZKOV (1)
GR - 62 kg Round 1 279 (SWE) Jarkko Ilari WESTER (1) (RUS) Maksim Viktorovitch KANDALIN (2)
GR - 78 kg 1/4 Final 280 (USA) Milton Barrister YATES (1) (FIN) Antti Pauli Mikael RASINKANGAS (2)
GR - 78 kg 1/4 Final 281 (RUS) Aleksandr KLEVAKIN (3) (RUS) Evgenii ZUEV (4)
GR - 78 kg 1/4 Final 282
GR - 78 kg 1/4 Final 283
GR - 88 kg Round 3 284 (UZB) Djamshid ZARFULLOEV (4) (RUS) Evgenii GLAZKOV (1)
GR - 88 kg Round 3 285 (HUN) Istvan SZUCS (5) (RUS) Aleksandr SKOPINTSEV (2)
GR - 78 kg 1/2 Final 286
GR - 78 kg 1/2 Final 287
GR - 78 kg Repechage 288
GR - 62 kg Round 2 289 (RUS) Eduard KARIMOV (3) (SWE) Jarkko Ilari WESTER (1)
GR - 88 kg Round 4 290 (FRA) Radjabo Omar Houssein OMAR (3) (RUS) Evgenii GLAZKOV (1)
GR - 88 kg Round 4 291 (UZB) Djamshid ZARFULLOEV (4) (HUN) Istvan SZUCS (5)